Madera 2016 – 03 – Jezus, miraduro i ciepełko

ptPortugalia – Madera – Garajau          22.09.2016          4 005 km

Rano wyjeżdżamy po dziewiątej. Najpierw trzeba gdzieś zawrócić – pod domem jest stromo no i momentalnie by się zrobił korek, bo droga dość ruchliwa.
Podjeżdżam trochę na górę i zawracam na parkingu pod kolejnym sklepem – tu parking jest olbrzymi jak na tutejsze warunki 😉 I tak już będzie prawie codziennie 😉

In the morning we leave after nine. First I must turn back somewhere. Near the house it’s steep and if I did, there would be a traffic jam in one moment – the road is quite busy.
I drive a little bit up the street and turn back on a parking place in the front of the next shop – the parking place is huge as for local conditions 😉 And almost every day it will be this way 😉

garajau
Garajau

Tym razem nawigacja prowadzi nas przez nabrzeże, a udajemy się na wschód.
Pierwszy przystanek to Garajau. Poza tym, że to ładne miasteczko, to jest tam punkt widokowy z Jezusem z Rio, a raczej jego mniejszą wersją. Jakiś pan opowiada z dumą jakimś Anglikom, że Jezus niedawno został cały odnowiony. Z bliska wydaje się całkiem spory, z daleka wygląda jak maleńka figurka.

This time the navigation takes us to the shore and then east.
The first stop is Garajau. It’s a nice town with a view point where Jesus from Rio stands. Actually it’s a smaller version of Jesus from Rio. A local man says to English turiststs about the renovation of the whole figure not so long ago. It’s quite big when you stand close to it, from far it looks like a small figure.

jezus
Jezus z Garajau / Jesus from Garajau

Jezus Jezusem, ale spod pomnika pięknie widać okolicę – samo miasteczko z domkami na górze, Funchal na zachodzie i na wschodzie latarnię morską. To ciekawe, bo jak płynęłam promem z Porto Santo, to nie było tu żadnej działającej latarni widać.
Super, podoba mi się. I już jest gorąco.

Jesus is Jesus but there’s a really nice view over the town with houses on the hill, Funchal to the west and a lighthouse to the east. It’s interesting – when I was going back with the ferry from Porto Santo, I couldn’t see any working lighthouse here.
I like this place. And it’s already warm 🙂

funchal
Funchal

.

Dodaj komentarz