Madera 2016 – 05 – ach, jak przyjemnie!

ptPortugalia – Madera – Machico          22.09.2016          4 017 km

Podążamy dalej na wschód, do Machico. Tym razem autko zostaje na darmowym – czyli na białych liniach – parkingu.
W samym centrum, w cieniu drzew jest kościółek. A dalej uliczkami (gdzie jest sporo sklepów z alkoholami) można wyjść na główny plac, też ocieniony drzewami – na pewno przyjemnie tu sobie posiedzieć w upalne dni. Jest tu kilka restauracji, ale nas ciągnie na plażę.

We drive farther east, to Mchico. This time we leave the car at a free (inside white lines) parking.
In the center, in a tree shadow there’s a church. And farther there walking the streets (with a lot of alkohol shops) it’s possible to get to the main square – also in a shadow. I’m sure it’s very nice to sit here during hot days. There are a few restaurants but we walk to the beach.

machico

Tutaj też są kamloty, ale jak już się zejdzie na sam brzeg, to pojawia się piaseczek. I tak bardzo mam ochotę się tu wykąpać! Słoneczko miło grzeje, w dali kołyszą się łódki, z przodu mamy widok na niebieski ocean i Ilhas Desertas. Siedzimy chwilę na murku przy plaży i chyba leń nas ogarnia 😉
Kawałek dalej jest plaża z piasku, ale my już tam nie dotarłyśmy.
Po drodze mijamy jeszcze Canical, na które z góry jest piękny widok. Ale dziewczyny nie chcą już tam jechać, szkoda.

On this beach there are also stones, but when you walk down to the shore, there is sand. And I’d like to swimm here a bit! The sun is shining, there are boats rolling on the waves, in the front there’s a view over the blue ocean and Ilhas Desertas. We sit for a while on a small wall and we feel lazy I guess 😉
There is also a sandy beach farther there, but we didn’t get there.
On the way we pass by Canical – there’s a very nice view over the town from up there. But the girls don’t want to go there, what a pity.

oean

.

Dodaj komentarz