Madera 2016 – 18 – Funchal wieczorem

ptPortugalia – Madera – Funchal         24.09.2016          4 177 km

Jeszcze potrzebna wizyta w markecie. W końcu udało mi się wypatrzyć mrożoną ośmiornicę 🙂 Kilogram, czyli jej część (może to była ćwiartka) za 3,50 euro. Super, będzie na którąś kolację 🙂 Ale to już nie dziś, bo czeka na mnie jeszcze resztka makaronu.
Przy kolacji okazuje się, że trzeba jeszcze podjechać autem do miasta. Super, później się okazało, że już nie miałam czasu zobaczyć Funchal, więc dziś choć trochę.

We need a visit in a supermarket. Finally I’ve found frozen octopus 🙂 One kilo is a part of it (maybe a quarter) for 3,50 euro. Great, I’ll make it for a dinner 🙂 Not today – the rest of pasta is waiting for me.
After dinner it turnes out that there is need to drive to the city. Great, next days I didn’t have time already to see Funchal, so tonight I will see a part of it.

funchal madera
z widokiem na katedrę / with a view over cathedral

Zmrok akurat zapada, najpiękniejsza godzina na zdjęcia, więc zagłębiam się w uliczki starego miasta. Jest super, przestronnie, dużo alejek z drzewami, które w dzień dają przyjemny cień.
Dużo ładnych budynków, przed jedną z większych restauracji koleś akurat śpiewa Presley’a… bardzo romantycznie, można przysiąść pod drzewami na ławeczce i posłuchać, co wielu ludzi robi. Szkoda, że mam tylko trzy kwadranse.

It’s getting dark – the best time for photos. So I walk the streets of the old town. It’s much space here, many avenues with trees, which give a nice shadow during a day.
There are many nice buildings. In front of one of bigger restaurants there is a man singing Prasley’s song… very romantic, many people sit down on benches and listen. It’s a pity I have only three quarters.

funchal madera
złota uliczka / golden street

Obok jest park, który wygląda jak dżungla. A dalej węższe uliczki, już bez drzew, ale ładnie oświetlone. Super.
Potem trzeba jechać do apteki i z powrotem do lekarza, więc mam jeszcze chwilę, żeby przejść się nabrzeżem. Jest dziś jakiś koncert w przystani, ale już nie było czasu sprawdzić co to. W sumie miło by było zostać tu dłużej, no ale kiedyś trzeba się przespać 😉
Ilość przejechanych dziś kilometrów: 146.

There’s a looking like a jungle park nearby. And farther there are more narrow streets, without trees, but very nice lit. Great.
After that there is need to drive to a pharmacy and back to a doctor so I have a while to take a walk along the coast. There’s a concert near the harbor but I have no time to check what is that. It would be nice to stay longer, but I need also some time to sleep 😉
Kiometers for today: 146.

funchal madera
Funchal

Dodaj komentarz