Chile, Boliwia i Peru 2017

23 dni podróży / 23 days of travel, 30 110 km

strona w budowie /under construction

Peru i Machu Picchu to było moje marzenie od dziecka… Pewnie niezbyt to oryginalne, ale wtedy o tym nie wiedziałam, a poza tym marzenie to marzenie 🙂
Ameryka Południowa fascynowała mnie od zawsze. Jako dziecko zaczytywałam się o Inkach, o Machu Picchu, oglądałam zdjęcia tego kolorowego świata w gazetach, książkach i TV. I tak mijał rok za rokiem, a ja to marzenie wciąż odkładałam, właściwie sama nie wiem dlaczego.
Tyle lat minęło, młodsza już nie będę, bardziej sprawna też pewnie nie, a że tam warunki trudne, bo wysoko, to w końcu się zawzięłam i postanowiłam to marzenie zrealizować.
Wreszcie ruszam po przygodę mojego życia 😉 Zobaczę też Salar de Uyuni, najbardziej płaskie miejsce na Ziemi, Atacamę, najbardziej suche miejsce na Ziemi, Jezioro Titicaca o bardzo romantycznej nazwie – najwyżej położone na świecie żeglowne jezioro na Ziemi. O tych miejscach też marzyłam, choć może nie aż tak bardzo jak o Machu Picchu. Juhuuu!

Peru and Machu Picchu has been my dreams since I was a kid… I guess it’s not very original, but then I didn’t know about it, besides a dream is a dream 🙂

South Amrerica has been always fascinating me. When I was a kid, I red about Incas, about Machu Micchu, I watched photos from that colorful world in magazines, books and TV. So year after year was passing by and that dream was still only a dream, actually I don’t know why.

So many years are gone, I’m not gonna be younger, I’m not gonna be more fit I guess, the conditions there are not easy – hights – so I’ve decided to make that dream come true.

Finally I go to find the adventure of my life 😉 I will see also Salar de Uyuni – the most flat place on Earth, Atacama – the most dry place on Earth, Titicaca Lake with it’s very romantic name – the highest lake on Earth possible to sail on. Those were my dreams, too, although maybe not as big as Machu Picchu. Yupiiiiiii!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *