Chile, Boliwia i Peru 2017

23 dni podróży / 23 days of travel, 30 110 km

strona w budowie /under construction

Peru i Machu Picchu to było moje marzenie od dziecka… Pewnie niezbyt to oryginalne, ale wtedy o tym nie wiedziałam, a poza tym marzenie to marzenie 🙂
Ameryka Południowa fascynowała mnie od zawsze. Jako dziecko zaczytywałam się o Inkach, o Machu Picchu, oglądałam zdjęcia tego kolorowego świata w gazetach, książkach i TV. I tak mijał rok za rokiem, a ja to marzenie wciąż odkładałam, właściwie sama nie wiem dlaczego.
Tyle lat minęło, młodsza już nie będę, bardziej sprawna też pewnie nie, a że tam warunki trudne, bo wysoko, to w końcu się zawzięłam i postanowiłam to marzenie zrealizować.
Wreszcie ruszam po przygodę mojego życia 😉 Zobaczę też Salar de Uyuni, najbardziej płaskie miejsce na Ziemi, Atacamę, najbardziej suche miejsce na Ziemi, Jezioro Titicaca o bardzo romantycznej nazwie – najwyżej położone na świecie żeglowne jezioro na Ziemi. O tych miejscach też marzyłam, choć może nie aż tak bardzo jak o Machu Picchu. Juhuuu!

Peru and Machu Picchu has been my dreams since I was a kid… I guess it’s not very original, but then I didn’t know about it, besides a dream is a dream 🙂

South Amrerica has been always fascinating me. When I was a kid, I red about Incas, about Machu Micchu, I watched photos from that colorful world in magazines, books and TV. So year after year was passing by and that dream was still only a dream, actually I don’t know why.

So many years are gone, I’m not gonna be younger, I’m not gonna be more fit I guess, the conditions there are not easy – hights – so I’ve decided to make that dream come true.

Finally I go to find the adventure of my life 😉 I will see also Salar de Uyuni – the most flat place on Earth, Atacama – the most dry place on Earth, Titicaca Lake with it’s very romantic name – the highest lake on Earth possible to sail on. Those were my dreams, too, although maybe not as big as Machu Picchu. Yupiiiiiii!

 

Dodaj komentarz